دروغ های یک منجم!

 پیشگوی تونسی « حسن الشارنی » نایب رییس اتحادیه ی جهانی پیشگویان در چند سال اخیر همواره خبرساز بوده

 وبسایت های فارسی و عربی، با آب و تاب فراوان از صحت پیشگویی های وی سخن بر زبان آورده اند!!!!!!!!!!!!!!!!

با آغاز سال 2010 میلادی نیز این پیشگوی مصری با پیشگویی های جدید خود، موجب بروز بمب خبری در خبرگزاری ها مختلف داخلی و خارجی شد

 پیش بینی مرگ غیر عادی باراک اوباما

 

منجم تونسی که مرگ خانم دیانا و مایکل جکسون را پیش بینی کرده بود، مرگ غیر عادی باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا را در سال 2010 پیش بینی کرد.


به گزارش شبکه خبر به نقل از روزنامه وطن چاپ آمریکا، حسن الشارنی، همچنین در پیش بینی های خود درباره ایران با اشاره به اینکه هیچ حمله نظامی در سال 2010 ضد ایران انجام نمی شود، گفت: این کشور در پیشرفت برنامه های صلح آمیز هسته ای خود موفق می شود. منجم تونسی درباره وقایع سال 2010 در کشورهای عربی پیش بینی کرد: حسنی مبارک، رئیس جمهور مصر به مشکلات جسمی زیادی دچار شود و یکی از شخصیت های سیاسی بزرگ شمال آفریقا نیز فوت کند.


الشارنی پیش بینی کرد، جونی هالیدای خواننده و بازیگر مشهور فرانسوی در سال 2010 بمیرد و در جام جهانی فوتبال که در آفریقا برگزاری می شود، یک تیم اروپایی پیروز شود. منجم تونسی همچنین درباره حوادث طبیعی سال 2010 پیش بینی کرد: زلزله های قوی ، باران های سیل آسیا و طوفان های غیر عادی در مناطق مختلف جهان اتفاق بیافتد.


در خصوص ایتالیا وی پیش بینی کرد، در سال 2010 با پایان عمر سیاسی برلسکونی، حزب چپگرای این کشور به قدرت برسد و انتخابات پارلمانی بی سابقه ای در این کشور برگزار شود. شارنی با پیش بینی مرگ مشکوک یاسر عرفات شهرت جهانی کسب کرده بود. »

 

متن این خبر در اکثر خبرگزاری ها و وبسایت ها منتشر شد و مورد استقبال بسیاری از خوانندگان نیز قرار گرفت. در زیر لینک این خبر را در تعدادی از وبسایت ها ملاحظه می فرمایید:

 

http://www.jahannews.com/vdcameno.49nuu15kk4.html

و

http://www.rasekhoon.net/news//show-55287.aspx

 

اما ادعاهای مطرح شده درباره ی این منجم و پیشگوی تونسی تا چه حد واقعی و درست می باشد؟

 

اگر نگاهی گذرا به ادعاهای این پیشگوی مصری در سال های قبل بیندازیم، خواهیم دید که بسیاری از ادعاهای وی غلط و نادرست بوده است:

 

« وی درباره ی سال 2005 میلادی پیش بینی کرده بود که « ایاد علاوی » نخست وزیر سابق عراق، « جرج بوش » پسر رییس جمهور سابق آمریکا، « محمود عباس (ابومازن) » رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، « دونالد رامسفلد » وزیر جنگ سابق آمریکا همگی ترور خواهند شد و از بین خواهند رفت، اما هیچ یک از این وقایع به حقیقت نپیوستند و این افراد بعد از گذشت 5 سال همگی زنده هستند!

 

الشارنی همچنین درباره ی سال 2007 میلادی پیش بینی کرده بود که « سید حسن نصرالله » دبیر کل محبوب حزب الله لبنان نیز توسط موساد به شهادت خواهد رسید که این اتفاق به هیچ عنوان محقق نشد! او همچنین از مرگ « زین الدین زیدان » فوتبالیست معروف الجزایری الاصل فرانسوی در یک سانحه ی رانندگی خبر داده بود که این اتفاق نیز رخ نداد! »

 

در لینک های زیر می توانید تعدادی از این ادعاهای الشارنی را در برخی سایت های خبری ببینید:

 

http://mouood.org/content/view/1587/2

و

http://sharifnews.ir/?8837

و

http://mouood.org/content/view/3609/2

و

http://www.qudsdaily.com/archive/1385/html/10/1385-10-09/page62.html

 

 بسیاری از پیشگویی های « حسن الشارنی » منجم و پیشگوی تونسی، واضحاً غلط از آب درآمده است و این پیشگو برخلاف ادعاهای پیرامون وی، هیچ قدرت خارق العاده ای ندارد، اما متاسفانه پیشگویی های این منجم مصری مورد توجه تعداد زیادی از وبلاگ ها و وبسایت های مذهبی قرار گرفته است. با توجه به دروغ بودن تعداد زیادی از پیشگویی های وی، از برادران و خواهران عزیز به خصوص وبلاگ ها و وبسایت های مذهبی  فرهنگی مجدانه درخواست می کنیم که از این به بعد به پیشگویی های این منجم و افرادی امثال وی، وقعی ننهند؛ حتی اگر برخی از پیشگویی های وی خوشحال کننده باشند.

 

توجه پیشگویان معروفی همچون نوستراداموس نیز دروغ های بسیاری در پیشگویی هایشان گفته اند یا به سخنانشان اضافه شده است

یکی از شگردهای دروغگویانی که خود را پیشگو می نامند، این است که تعداد زیادی پیشگویی را درباره ی یک سال خاص، منتشر می نمایند و اگر از این 100 پیشگویی فقط 2 تا هم به صورت تصادفی به وقوع بپیوندند، آن ها را در بوق و کرنا می کنند و به ادعاهای گزاف خود دامن می زنند!  

پیش بینی توأم با تحلیل، استناد، احتمال و اما و اگر با پیشگویی تفاوت دارد. چرا که می توان با مشاهده ی اوضاع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی یک کشور، تا حدی آینده ی آن را پیش بینی کرد.

 تنها معصومین (ع) و تعدادی از اولیای دین و صالحین که مورد عنایت خداوند می باشند و مورد حمایت امدادهای غیبی هستند، توانایی پیشگویی دقیق و بی قید و شرط را دارند و هر کس به غیر از این بزرگواران ادعای پیشگویی داشته باشد، محکوم به شکست می باشد.

 

تلخیص از وعده صادق

/ 0 نظر / 16 بازدید